Gegužės 6–10 d. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos 7–10 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame lenkų, lietuvių, vokiečių projekte „Mūsų ateitis – mūsų laisvė Europoje“, kuris vyko Lenkijoje, Košalino mieste. Pagrindinis projekto tikslas buvo puoselėti draugiškus  kaimyninių šalių santykius, ugdyti jaunų žmonių vertybines nuostatas, didžiuotis ir branginti savo laisvę. Projekto metu jaunimas bendravo su mokiniais iš Lenkijos ir Vokietijos, pristatė Lietuvos istoriją bei mūsų šalies kelią į Europos Sąjungą. Pabrėžė, kaip nuo to laiko pasikeitė Lietuvos žmonių gyvenimas: laisvas keliavimas, mokslas, verslo galimybės, valiuta… Finalą vainikavo trijų šalių bendras pasirodymas. Žodžiais, šokiais ir dainomis jaunimas įprasmino šio projektą pavadinimą. Tikime, jog tokie projektai skatina mokinių pilietiškumą, kūrybiškumą, padeda jaunajai kartai geriau suvokti savo tapatumą, puoselėja pasididžiavimo jausmą tautos praeitimi, jos unikalia istorija. Moko vaikus ir suaugusius būti laisvesnius, labiau įsiklausyti į vieni kitų nuomones ar pastebėjimus, su iškilusiomis problemomis tvarkytis ieškant bendrų, vieningų sprendimų. Esame dėkingi visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo, ir tikimės, kad jis turės tęsinį.

Skaityti daugiau „“