Smurto ir patyčių prevencija

ŠVENČIONIŲ RAJONO PABRADĖS „ŽEIMENOS“ GIMNAZIJOS OLWEUS PROGRAMOS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO (OPKUS) PLANAS 2022-2023 M. M.

OLWEUS PROGRAMOS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO SISTEMOS (OPKUS) PLANO, KOORDINACIONIO KOMITETO BEI MSG GRUPIŲ SĄRAŠAS

PABRADĖS „ŽEIMENOS“ GIMNAZIJOS 3-10 KLASIŲ MOKINIŲ OLWEUS 2022 M. LAPRKIČIO/GRUODŽIO APKLAUSOS REZULTATAI

Reagavimo į patyčias gimnazijoje rekomendacijos

Olweus programos kokybės užtikrinimo sistema (OPKUS)

Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. visos mokyklos įgyvendina bent vieną prevencinę programą (patyčių, savižudybių, alkoholio ir narkotikų ar kitokią programą), kurioje dalyvauja kiekvienas vaikas. Įvairios prevencinės programos ugdo naudingus gyvenimo įgūdžius, moko, kaip pastebėti ir užkirsti kelią patyčioms, smurtui, taip pat ir psichologiniam.

Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazija jau įgyvendino Olweus programos diegimą ir pradėjo diegti Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemą (OPKUS). Sėkmingai integravus OPKUS į visą mokyklos veiklą, ji ne tik tampa veiksminga patyčių prevencijos priemone, bet ir prisideda prie teigiamo mokyklos įvaizdžio kūrimo bendruomenėje.

Olweus patyčių prevencinė programa

Nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. iki 2016 m. gruodžio 31 d. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje vykdoma Olweus patyčių prevencinė programa, kuriai pritarė gimnazijos bendruomenė. Tai yra viena iš geriausiai žinomų patyčių prevencijos programų. Programa paremta daugiau nei trisdešimt penkerius metus trunkančiais tyrimais ir yra įgyvendinama ne tik Norvegijoje, bet ir visame pasaulyje — Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Meksikoje, Islandijoje, Vokietijoje, Švedijoje ir Kroatijoje. Programos plėtotojas profesorius Dan Olweus iš Norvegijos.

Olweus patyčių prevencijos programos paskirtis:
Ši programa yra įgyvendinama mokyklose, siekiant mažinti patyčių ir kitokio netinkamo elgesio apraiškas.
Programos esmė — išmokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.
Į programos vykdymą taip pat įtraukiami mokiniai ir jų tėvai.
Programos tikslas — tobulinti švietimo pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai, šalies bendrojo lavinimo mokyklose diegiant aktyvias patyčių ir smurto prevencijos priemones.