Birželio 10 d. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos 8a ir G1a klasių mokiniai su klasių vadovėmis Eleonora Čepulkovskiene ir Violeta Volskiene dalyvavo skautiškoje edukacinėje programoje gamtoje „Veprių kraterio lobiai ir atradimai“. Programos tikslas – vadovaujantis skautiškais metodais ir vertybėmis susipažinti su kultūros paveldo ir istorinėmis vietomis Ukmergės rajone bei įgyti gyvenime praversiančių įgūdžių. Mokiniai buvo suskirstyti į 2 komandas ir 8 km ruože orientavosi pagal koduotas žinutes, išmoko perduoti informaciją racijomis, ieškojo kraterio deimantų ir paslėptų lobių, su skautų instruktoriais mokėsi pasiruošti laužo vietą, uždegti laužą be degtukų, pasigaminti maisto lauko sąlygomis. Žygio metu buvo ugdomas strateginis ir kritinis mąstymas ir klasių komandinis darbas.