Nepaisant karščių, birželio 12 d. 5a klasės mokiniai su vadove V. Skvorcova vyko į Aukštaitijos nacionalinį parką, Cijonų kaimą, aplankyti „Paukščių kaimo“. Visus svetingai pasitiko sodybos šeimininkė Laimutė, persirengusi „pelėda“. Ji mokiniams papasakojo apie sodyboje gyvenančius įvairius paukščius, parodė jų kiaušinius, o kad galėtume paskanauti įvairių patiekalų iš  kiaušinių, šeimininkas Rimas pakvietė kepti didžiausią Lietuvoje „piratakį“ (pirato akį), kurį vėliau suvalgėme. Vaišinomės žolelių arbata ir paukščių pieno sausainiais. Po sočių pietų kiekvienas gavome po plunksną ir indelį rašalo. Ant lapelių rašėme savo norus ir svajones. Lapelius nunešėme į Laimės paukštės lizdą. Vėliau apžiūrėjome paukščių karalystę, susipažinome su sparnuočiais ir kitais augintiniais: asiliuku, mulu, alpakomis, ožkomis, avimis. Gyvūnus lietėme, glostėme, šėrėme batonu. Patyrę džiugių emocijų, linksmi vėlai vakare grįžome namo.

5a klasės vadovė V. Skvorcova