„Jie su Vilnija suaugę“

Lapkričio 20 d. IIIab, IVab klasių gimnazistai kartu su mokytojomis R. Kaušiniene ir V. Volskiene dalyvavo lietuvių literatūros pamokoje netradicinėje erdvėje – Pabradės miesto bibliotekoje. Joje mokiniai susipažino su lietuvių raštijos puoselėtojų Mykolo Lietuvio ir Stanislovo Rapolionio kūryba. Skambėjo ištraukos iš šių kūrėjų rašytinio palikimo, giesmės iš M. Mažvydo – pirmosios lietuviškos knygos autoriaus – giesmyno bei Mažosios Lietuvos dainos. Visus sužavėjo skaitovo Juozo Šalkausko balsas, užbūrė solisčių Aušros Liutkutės ir Gabijos Kušleikaitės atliekamos dainos, o literato Juozo Žitkausko komentarai susirinkusiems padėjo įvertinti šių iškilių ХVI a. asmenybių nuopelnus mūsų valstybingumui. Renginyje dalyvavo ir „Ryto“ gimnazijos skaitovės.

2019-11-20 teko apsilankyti Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Pabradės filiale ir pasiklausyti literatūrinės-muzikinės programos, skirtos susipažinti su M. Lietuvio ir S. Rapolionio, senosios lietuvių literatūros atstovų, kūryba.
Buvo įdomu ir malonu klausytis profesionalaus oratoriaus skaitomų ištraukų iš M. Lietuvio veikalo „Apie totorių, lietuvių ir maskvėnų papročius“, susipažinti su S. Rapolionio rašytiniu palikimu. Be to, puikiai skambėjo solisčių balsai giedant Martyno Mažvydo „Giesmyno“ ir Mažosios Lietuvos dainas. Laikas buvo praleistas ne tik maloniai, bet ir naudingai. Programa skatina nepamiršti, kad neatsižvelgiant į tai, kokiame amžiuje gyvename, gimtąją kalbą bei Tėvynės papročius reikia puoselėti, o senovės literatūroje iškeliamos temos būdingos ir mūsų laikams.

IVb klasės mokinės Tatjanos Alečinos mintys