Laukiame Kalėdų…
Garsiniai skaitymai Pabradės m. bibliotekoje

Gruodžio 16 d. gimnazijos IIIa klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja literatūros pamoką skyrė anglų literatūros klasiko Ch. Dikenso kūriniui „Kalėdų giesmė“. Koks gi gražiausių švenčių laukimas be šios novelės ištraukų skaitymo… Jos skambėjo lietuviškai ir lenkiškai. Trys dvasios lydi apgailėtiną šykštuolį Ebenezerį Skrudžą regėjimuose, kurie pakeičia jį visiems laikams – atveria akis ir širdį, padaro geresniu žmogumi. Apie tai ir novelės ištraukoje: „Su dvasiomis jis daugiau nebendravo. <…> Žmonės kalbėdavo: kas jau kas, o Skrudžas tikrai moka puikiai švęsti Kalėdas. Ak, kad apie mus taip būtų galima pasakyti, mus visus! Tad, kaip sakė Mažasis Timas, telaimina visus mus iki vieno Dievas!“. „Niech Bóg błogosławi nas wszystkich razem i każdego z osobna!“ – taip linkėjo mokiniai savo gimtąja lenkų kalba citata iš žymiosios novelės.