Sausio 17 d. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje įvyko renginys „Įžiebkim kibirkštį vilties“, skirtas Mokyklų bendruomenių metams. Jį parengė 5-8, I-IV klasių mokiniai kartu su gimtosios (lenkų) kalbos mokytoja Alicija Pesliak, muzikos mokytoja Nadežda Lipinskaja, choreografijos mokytoja Zita Sklubovskaja ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ana Lastovska. Įspūdingo jaunųjų aktorių, dainininkų bei šokėjų pasirodymo metu žiūrovai turėjo galimybę pamąstyti, kokia žmogaus gyvenimo prasmė ir vardan ko esama šiame pasaulyje.

Smagu, jog renginyje dalyvavo gimnazijos bendruomenė, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Gintautas Kindurys, Vytautas Rastenis ir daug kitų garbių svečių. Jie vėliau savo pasisakymuose pabrėžė mūsų ugdymo įstaigos išskirtinumą, kad būtent čia įvairių tautybių žmonės gali puoselėti savo tautinį identitetą.