Tarptautinis projektas "Rotary Hands Across Water"

Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos mokytojai D. Sveikauskienė, I. Zubkova ir E. Verkovskaja kartu su IIa ir IIb klasių mokiniais dalyvavo tarptautiniame projekte "Rotary Hands Across Water". Į šį projektą mus pakvietė gimnazijos draugas, Lenkijos klubo „Rotary Konstancin“ narys B. Žeimo. Projekte kartu  dalyvavo Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija, taip pat mokyklos iš Lenkijos bei Izraelio.
Mūsų koordinatoriumi buvo Šalčininkų „Rotary“ klubo pirmininkas A. Stefanovič. Projekto pagrindinis tikslas –   kuo daugiau sužinoti apie vandenį, tapti sąmoningesniems, ieškoti problemų sprendimo būdų. Kiekviena mokykla galėjo pati pasirinkti temą savo projektui ir ją vystyti. Mokytoja D. Sveikauskienė kas dvi savaites dalyvavo bendruose susitikimuose „Zoom“ platformoje dėl veiklos aptarimo. A. Stefanovič – susitikimo su Lenkijos mokykla iš Konstancin miesto iniciatorius. Jo metu pasidalinta  patirtimi ir idėjomis dėl projekto veiklų, o šis susitikimas padėjo mums apsispręsti dėl tolimesnio darbo. Mokytojos ir mokiniai nusprendė sukurti filmą, pasidžiaugti mūsų gamta, vandens ištekliais, švariu geriamu vandeniu bei įvardinti problemas bei jų sprendimo būdus. Pirmą kartą šitas filmas buvo pristatytas susitikime su Izraelio mokykla, Twinning School programoje. Filmą pristatinėjo 3 mokiniai iš II klasių. Izraelio mokykla mums pristatė savo projektą. Tai buvo repeticija prieš didžiulį finalinį renginį, kuris vyko kovo 17 dieną. Tai pasaulinė Vandens diena. Renginys vyko „Zoom“ platformoje ir jame dalyvavo 364 žmonės. Visos mokyklos pristatė savo projektus, kuriuos galima pamatyti čia:
Hi-Teach | Hands Across Water | 2021 Display (hi-teach.org).
Dabar vyksta tolimesnis bendravimas ir veiklos planavimas. Visiems dėkojame už bendradarbiavimą ir draugystę!