„Bon Pierwszaka“ i „Bon Maturzysty“

Na początku roku szkolnego wszyscy pierwszacy szkół polskich na Litwie otrzymali plecaki, które ufundowała Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków kancelarii premiera RP.  W listopadzie zaś każdy uczeń klasy pierwszej w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka” otrzymał jednorazowe stypendium finansowe w wysokości 470 złotych, przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne dziecka.
Każdy uczeń klasy maturalnej w ramach realizacji projektu „Bon Maturzysty” otrzymał 1 000 złotych, które będzie mógł wykorzystać na lepsze przyszykowanie się do matury. Stypendia zostały przekazane rodzicom lub opiekunom prawnym uczniów.
Pomoc jest okazana ze środków finansowych otrzymanych z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022