„Atmintis – kaip valstybės sienos, ji turi būti akylai ir nuolat saugoma. Ji gyva, jei yra žadinama kasdien. Antraip ji kaip nedirbamas laukas virsta usnimis išsikerojusiu dirvonu, per ją kaip per blogai saugomą valstybės sieną sėlina nuo bet kokios atsakomybės viską atleidžianti užmarštis“, – teigė Sergejus Kanovičius. Bet MES PRISIMENAME! Gimnazijos I-II kl. mokiniai kartu su pavaduotoja ugdymui Ana Lastovska ir istorijos mokytoja Alicija Mažutova, minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, vyko į Pabradės žydų žudynių vietą. Mokiniai, išklausę istorijos mokytojos pasakojimą, skaitė eiles, prisiminė tragišką žydų likimą, kalbėjo apie žmogaus prigimtį, valią išgyventi, apie abejingumą ir drąsą.