Žemės dienos minėjimas Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje

Pasaulinė Žemės diena kasmet minima kovo dvidešimtąją. Tai – astronominis pavasaris.
Prasideda pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.
Pavasario lygiadienis ir paskelbtas pasauline Žemės diena, siekiant atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į mūsų planetai kylančias problemas. Žmogus ilgai negailestingai teršė ir niokojo žemę, kovojo su gamta. O Žemė juk – gyvas organizmas.
Kovo 19-20 dienomis Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje buvo tradiciškai organizuoti renginiai Žemės dienai paminėti. Gimnazijos fojė parengtas stendas su Žemės dienai skirta simbolika.
Mūsų gimnazijos 7-10 klasių mokinių komanda Švenčionėlių progimnazijoje dalyvavo gamtamokslinėje konferencijoje „Švenčionių rajono gamtos turtai“, skirtoje Žemės dienai paminėti.
Mokiniai su tėveliais, seneliais ir technologijos mokytoju sukalė inkilus paukščiams. Juos, dalyvaujant miesto seniūnui Edvardui Voršinskiui ir asociacijos „Dubingėlė“ pirmininkui Vladui Šarėjui, įkėlė į medžius augančius prie gimnazijos.