Pabradės mieste, prie kultūros centro, visų einančių pro šalį dėmesį traukia gražus, ryškiai geltonas namelis. Jis primena miniatiūrinį pasakų namelį,  kviečiantį atidaryti dureles ir pažvelgti vidun. Kas tai? Ogi  knygų namelis.
Taip sutapo, kad antrokėlių pamoka buvo apie knygas ir bibliotekas, tai mokytoja Ala Zubkova šią pamoką nutarė vesti netradiciškai – prie Pabradės miesto knygų namelio. Išklausę bibliotekininkės Gražinos Dargytės pasakojimo apie knygų namelius, vaikai atsakinėjo į mokytojos Alos užduodamus klausimus apie knygas, bibliotekas ir skaitymą. Jie nuoširdžiai pasakojo, kokias knygas mėgsta skaityti patys, kokias  skaito tėveliai ir kokios knygos yra jų namų bibliotekose. Antrokai pažadėjo pasitarę su tėveliais taip pat pasidalinti su kitais pabradiškiais savo perskaitytomis knygelėmis. Pasidžiaugę knygų nameliu, mokinukai užsuko į biblioteką pasikeisti perskaitytų knygelių ir dar kartą susipažino ne tik su biblioteka, bet ir su ten esančia žaisloteka.