Asociacija „Wspólnota Polska“ ir „Świat na Tak“ fondas organizavo konkursą „Būti lenku“. Jis skirtas viso pasaulio lenkų išeivijos mokyklų vaikams ir jaunimui bei jų mokytojams. Konkurso tikslas: informuoti ir stiprinti tautinį identitetą bei formuoti patriotines nuostatas, kurios leis pasiruošti atlikti „Lenkijos ambasadoriaus“ vaidmenį gyvenamojoje šalyje. Dalyviai savarankiškai ruošė darbus trimis pavidalais: meno kūrinys, rašytinis darbas lenkų kalba arba vaizdo filmas konkrečia tema. Šių metų 12-oje konkurso „Būti lenku“ laidoje dalyvavo 871 dalyvis iš 38 pasaulio šalių: Australijos, Belgijos, Baltarusijos, Brazilijos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Danijos, Egipto, Suomijos, Prancūzijos, Graikijos, Ispanijos, Nyderlandų, Honkongo, Airijos, Islandijos, Kanados, Kataro, Kazachstano, Lietuvos, Liuksemburgo, Latvijos, Šiaurės Makedonijos, Vokietijos, Rusijos ir kt. Mūsų gimnazijos Ia klasės mokinė Inesa Šurpickaja, vadovaujama lenkų kalbos mokytojos Alicijos Pesliak, įrašė vaizdo įrašą ir tapo 5-osios grupės laureate. Patrauklūs konkurso laureatų prizai bus įteikti 12-osios konkurso laidos finaliniame renginyje rugpjūčio 3 dieną Varšuvos karališkojoje pilyje.