Tai nuo Jūsų čia taip šviesu
Nuo žodžio šitaip pasakyto,
Nuo pagalvojimo balsu:
Turbūt ne dėl savęs esu –
Esu turbūt dėl kieno nors kito.
J. Marcinkevičius

Kaip viena akimirka prabėgo pirmasis mokslo metų mėnuo. Gamtoje sodrią žalumą pakeitė gelsva aukso spalva, rudens alsavimą pajutome visur. Šėldamas, besitaškydamas spalvotais lapų purslais, spalis dovanoja kasmetę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną.
Tai pirmasis šventiškas stabtelėjimas beįsisukančių mokslo metų verpete. Tai diena, leidžianti pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų. Ši diena Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos mokytojams prasidėjo  į aktų salę žengiant įvairiaspalvių lapų kilimu. Gimnazijos direktorė Edita Meškovienė sveikino mokytojus ir dėkojo už nuoširdumą, begalinę kantrybę, išradingumą, norą tobulėti bei linkėjo puikios savijautos, neblėstančio kūrybiškumo, įkvėpimo ir stiprybės bei įteikė Lietuvos Respublikos Seimo nario Gintauto Kindurio padėkas.
Šventėje dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius ir Švenčionių rajono savivaldybės mero patarėjas Erikas Demidovas. Gerbiamas Meras įteikė mokytojams padėkas ir dėkojo už  kantrų, su didžiuliu atsidavimu kasdien dirbamą svarbų darbą ugdant jaunus žmones, skiepijant vertybes, dalijantis savo išmintimi, už susitelkimą ir pavyzdį kitiems. Jis sake, kad džiaugiasi mokiniams sugrįžus į klases ir nori, kad jie toliau jose mokytųsi. Mokytojų diena – tai tik viena diena per metus, tačiau mokytojo misija – tai tarnystės augančiai kartai ugdyti pasirinkimas visam gyvenimui.
Gimnazijos mokiniai paruošė nuotaikingą koncertą, kuriame skambėjo dainos, liejosi šokis, buvo tariami padėkos žodžiai. Gimnazijos administracija įteikė mokytojams nuotaikingas nominacijas.
Viskas turi pradžią ir pabaigą. Ši šventinė diena paliko malonių įspūdžių bei priminė, kaip nelengva, bet gera būti mokytoju.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jolanta Zenkienė