Rugsėjo 23-ioji yra minima kaip Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, ir Vilniaus geto likvidavimo 79-ąsias metines.
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šią dieną kviečia mokyklas dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, kurios esmė – aplankyti masines žydų žūties vietas, pereinant pėsčiomis kelią, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos 8a-Ia klasės mokiniai kartu su klasės vadove ir  istorijos mokytoja Alicija Mažutova vyko į Švenčionėlius prie memorialo Holokausto aukoms atminti, kur 1941m vyko masinis žydų sušaudymas. Žydų kultūroje išlikusi senus laikus menanti tradicija: einant į kapines arba artimųjų žūties vietas, kaip atminties ženklą neštis po akmenėlį. Prisimindami šią tradiciją, šalia paminklo moksleiviai uždegė žvakes, padėjo akmenėlius. Po to mokiniai aplankė Švenčionių miesto parką, kur karo metu buvo įsteigtas žydų getas. Per istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokas mokiniai susipažino su Švenčionių krašte gyvenusios žydų bendruomenės istorija, tradicijomis, sužinojo ne tik apie Holokausto tragediją, bet ir apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę.