Vaikystė moka ir moko džiaugtis tėviškės takeliu

Simboliška, kad minint Lietuvos Konstitucijos trisdešimtmetį, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje spalio 25 d. buvo surengta rajoninė 3-4 pradinių klasių mokinių viktorina „Mus veda tėviškės takelis“. Mūsų gimnaziją atstovavo 4a ir 4b klasių mokinių komanda.
Deminutyvas „takelis“ jau nuteikė šiltai, nuramino. Todėl ir išdrįsome dalyvauti, pasitikrinti lietuvių kalbos, literatūros, Lietuvos istorijos, gamtos pažinimo žinias. Mokinukai atsakinėjo į įvairius klausimus apie Lietuvos gamtą, istoriją, atliko praktines užduotėles. Žinoma, rinko taškelius už teisingus atsakymus. Visi buvo labai draugiški, geranoriški vieni kitiems. Negailėjo nei taškelių, nei plojimų už teisingus atsakymus.
Pagalvojau, suaugusiems yra ko iš šių mokinukų pasimokyti. Organizatoriai puikiai suprato „su kuo turi reikalą“, todėl niekas neliko be Padėkos rašto bei dovanėlių. Gal todėl ir nesvarbu, kiek taškelių surinkome, svarbu, kad būsime žingeidūs, turėsime motyvacijos mokytis lietuvių kalbos, nesiliausime džiaugtis ir toliau eidami tėviškės takeliu. Vaikystė tai moka. Ir moko.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Onutė Beliauskienė