Edukacinė kelionė ,,Istorinė praeitis lietuvių ir lenkų literatūroje“

„Lenkijos kino institutas“ kartu su „Lietuvos kino centru“ šiais metais nusprendė pamaloninti viduramžių laikų gerbėjus, jiems pristatydami pakankamai solidų edukacinio pobūdžio dokumentinį filmą apie negailestingą Kryžiuočių ordiną bei tuos, kuriems pavyko jį galiausiai sustabdyti – Lenkijos Karalystę bei Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę.
Siekdami praplėsti savo istorines žinias 6-12 klasių mokiniai drauge su lietuvių kalbos, lenkų kalbos ir istorijos mokytojomis kovo 29 d. vyko į filmo „Žalgirio mūšis“ peržiūrą.  Moderni istorinė dokumentika, parodanti Vokiečių Ordino bei Lietuvos ir Lenkijos valstybių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos vertybės, susikerta įvairios žmogiškos emocijos ir atskleidžiamos šeimos paslaptys. Lietuvos ir Lenkijos istorinėse vietose nufilmuotame filme  pasakojama, kaip dviejų lietuvių Jogailos ir Vytauto vadovaujama kariuomenė laimėjo Žalgirio mūšį. Tai laimėjimas, kuris lėmė ir Europos ateitį. Todėl turime kuo didžiuotis savo valstybės istorijoje, teigė mokiniai, aptardami filmą.
Jaunuoliai ne tik diskutavo apie edukacinio filmo naudą, bet ir gėrėjosi savos valstybės didybe, stiprybe ir drąsa.