Gegužės 30 d. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje vyko projektas „Nerūkyk – gyvenk sveikiau!“ Renginio metu pasitelkiant įvairias interaktyvias imitacines rūkymo žalą ir pasekmes rūkantiems bei aplinkiniais parodančias priemones, buvo siekiama keisti jaunimo kritinį mąstymą savo sveikatos atžvilgiu, sudominti juos iš esmės susimąstyti apie savo asmeninę atsakomybę už savo sveikatą bei susimąsčiusius dėl savo per daug rizikingos dabartinės elgsenos savo sveikatos atžvilgiu. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti interaktyvias imitacines rūkymo vartojimo žalą ir pasekmes parodančias priemones. Paskaitos metu visi norintys CO matuokliu galėjo pasitikrinti anglies monoksido likučius plaučiuose.

Gegužės 28–31 d. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos 6-7 klasių mokiniai kartu su miesto seniūnu Edvardu Voršinskiu dalyvavo tarptautiniame lenkų, lietuvių, vokiečių ir danų  organizuotame Europos dienų projekte, kuris vyko Lenkijoje, Pšechlevo mieste. Pagrindinis projekto tikslas buvo puoselėti draugiškus  kaimyninių šalių santykius, ugdyti jaunų žmonių vertybines nuostatas, tobulinti sportinius įgūdžius. Vaikai galėjo pabendrauti su mokiniais iš Lenkijos, Vokietijos ir Danijos, parungtyniauti, sužaisti futbolą, patobulinti kalbų žinias, aplankyti keramikos tautodailininkų šeimą. Lankėsi zoologijos sode bei smagiai praleisti laiką lauke.

Skaityti daugiau „“