Birželio 14 d. Lietuva mini Gedulo ir vilties dieną. Pabradės „Žeimenos“ gimnazija taip pat prisijungė prie projekto „Misija Sibiras“ skelbiamos pilietinės akcijos „Visuotinė tylos minutė“ ir prisiminė šią tragišką mūsų istorijos datą. 11 val. 59 min. visi sustojo tam, kad pagerbtų tautiečių nukentėjusių nuo tremties ir kalinimų atminimą. Taip pat mūsų gimnazija palaikė Tarptautinės komisijos siūlomą pilietinę iniciatyvą „Tremties vaikų žaislai“. Mokiniai kartu su technologijų mokytojais kelias savaites gamino medinius paukščius, laisvės ir vilties simbolius, kuriuos akcijos metu pakabino ant medžio. Aptarinėdami su mokiniais trėmimų temą, skaitydami politinių kalinių atsiminimus, kuriuose aprašomos ištremtų vaikų, paauglių istorijos apie praleistą vaikystę tremtyje, kasdienę kova už gyvenimą ir išgyvenimą,  siekėme  ne tik pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones, bet ir priminti šiuolaikiniam jaunimui mūsų šalies istoriją.