„Ką pilkapiai mena“

Gimnazijos IIb ir IIIb klasių mokiniai kartu su geografijos mokytoja rugsėjo 18 d. dalyvavo Vietovardžių metams skirtoje pažintinės veiklos programoje „Ką pilkapiai mena“.
Kaltanėnų turizmo ir sporto centro vadovas Kęstutis Lisauskas papasakojo apie edukacinę programą ir jos tikslą – pristatyti Lietuvos valstybės pradžią menančius archeologinius, istorinius paminklus.
Dalyvauta pažintinėje veikloje, kur sužinota apie laidojimo pilkapiuose papročius ir Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje esančius pilkapius, susipažinta su Kaltanėnų kraštovaizdžio ypatumais, istorija. Turizmo ir sporto centro vadovas papasakojo apie miestelį supančias upes bei ežerus, artimiausius kaimus. Pažymėtina, jog praeitais mokslo metais gimnazijos mokinių taip pat dalyvauta Kaltanėnų turizmo ir sporto centro siūlytoje programoje „Žeimenos krašto pažinimo takais“, skirtoje Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti.
Pažintinės išvykos metu ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, fizinė ištvermė, gebėjimai stebėti gamtą.

2019-09-25 2b klasės mokiniai su mokytoja Ala Zubkova važiavo į VU botanikos sodą, kur organizavo pasaulio pažinimo pamoką „Sėklos“ netradicinėje aplinkoje. Išvykos metu jie apžiūrėjo botanikos sodo augalus, stebėjo rudens požymius, kalbėjo apie sėklas bei atliko užduotis. Mokiniai ir mokytoja ypač džiaugėsi papildę savo klasės sėklų kolekciją ir gavo dovanų dekoratyvinius moliūgus.