„V. Račicko kūrinių pasaulyje“

Lapkričio 21 d. 7b klasės mokiniai kartu su mokytoja V. Volskiene dalyvavo lietuvių literatūros pamokoje netradicinėje erdvėje – Pabradės miesto bibliotekoje. Joje mokiniai susipažino su Vytautu Račicku – mylimiausiu vaikų rašytoju Lietuvoje. Jo knygos kasmet patenka į skaitomiausių knygų penketuką. Mokiniams buvo įdomu klausytis Petro Zurlio, Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vadovo, minčių apie V. Račicko kūrybą ir paties rašytojo pasakojimo apie save, skaitomos ištraukos iš knygos „Berniukai šoka breiką“, tačiau dar įdomiau buvo paklausti ir iš paties rašytojo lūpų sužinoti, kada jis pradėjo kurti, kuris jo knygų personažas jam pačiam atrodo patraukliausias, ar jo vaikaičiai irgi mėgsta skaityti… Į visus klausimus svečias mielai atsakė, papasakojo apie tai, kas paskatino parašyti vieną ar kitą istoriją, o po to apdovanojo smalsiausius ir taikliai į rašytojo užduotus klausimus atsakiusius vaikus. Mokiniai džiaugėsi gavę dovanų dar neskaitytų V. Račicko knygų su autografu. Renginyje dalyvavo ir „Ryto“ gimnazijos 5 klasės mokiniai.