Integruota edukacinė ekskursija „Auksinė Radvilų karta“

Lapkričio 21 d. III ir IV kl. mokiniai kartu su gimtosios (lenkų) kalbos mokytoja Alicija Pesliak ir istorijos mokytoja Alicija Mažutova vyko į integruotą edukacinę ekskursiją „Auksinė Radvilų karta“.
Pirmoji edukacinio užsiėmimo dalis prasidėjo Valdovų rūmų muziejuje, kur mokiniai apžiūrėjo Tarptautinę parodą „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“. Ir laiko,  ir erdvės skalėje sunku būtų atrasti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės momentą ar kampelį, kuriame nebūtų palikusi savo pėdsako Radvilų giminė ir iškiliausi jos atstovai.
Edukacinės ekskursijos metu mokiniai susipažino su Radvilų giminės heraldika ir genealogija. Pusbroliai Mikalojus Radvila Juodasis (1515–1565) ir Mikalojaus Radvila Rudasis (1512–1584), taip pat pastarojo sesuo Barbora Radvilaitė paliko itin ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje ir kultūroje. Todėl tyrinėtojai šią kartą vaizdžiai vadina „auksine“. Istorinių asmenybių biografijos buvo pristatomos remiantis Jono Radvano poemos „Radviliada“ ištraukomis bei istorikų, nagrinėjusių iškiliausių Radvilų giminės atstovų gyvenimą ir veiklą, darbais.
Antroji užsiėmimo dalis tęsėsi Lietuvos krikšto simboliu tapusioje Vilniaus katedroje. Katedra – viena garsiausių LDK didikų, valdovų, katedros vyskupų ir jų pagalbininkų, kapitulos narių laidojimo vietų. Kartu su gidu nusileista į katedros požemius, kur mokiniai galėjo pamatyti, kaip buvo laidojami didikai. Mokinių dėmesį patraukė slaptoji karalių kripta, valdovų mauzoliejus, kuriame ilsisi garsiosios Barboros Radvilaitės palaikai, ir freska, pripažinta vienu seniausių sieninės tapybos pavyzdžių Lietuvoje.
Grįžtant namo džiaugtasi ne tik susipažinus su istoriniais Lietuvos objektais, bet ir pagilinus turimas žinias, turiningai ir prasmingai praleidus laiką.

Talentingi gimnazijos ugdytiniai džiaugėsi savo laimėjimais

Lapkričio 24-oji – graži ir saulėta rudens diena. Kaip tik tądien Latvijos sostinėje Rygoje vyko tarptautinio vokalinio konkurso „Nominacija-19“ pusfinalis ir finalas. Konkurencija – didžiulė. Dalyvauti konkurse atvyko įvairių šalių atstovai – Švedijos, Estijos, Ukrainos, Lietuvos ir Latvijos dainininkai. Dėl pergalės varžėsi 90 vokalinių kolektyvų. Tai buvo labai stiprūs konkurentai.
Pabradės „Žeimenos“ gimnazijai atstovavo solistai ir vokaliniai ansambliai. Griežti komisijos nariai įvertino puikius  mūsų kolektyvų pasirodymus. Po pusfinalio vokaliniai ansambliai „Kalinka“ (15-17 metų) ir „Stokrotka“ (10-12 metų) sugebėjo patekti į finalą. Jame pristatyta nauja vokalinė programa vienbalsiai įvertinta aukščiausiais balais. Vokalinis ansamblis „Kalinka“  pripažintas geriausiu ir apdovanotas GRAND PRIX – Didžiuoju prizu. O ansamblis „Stokrotka“,  pirmą kartą dalyvavęs tokio didelio masto konkurse, iškovojo pirmąją vietą. Vokalinis ansamblis „Žeimenuška“ užėmė garbingą antrąją vietą. Naujasis kolektyvas laimėjo trečiąją vietą.
Konkurse (skirtingose amžiaus grupėse) mūsų gimnazijai atstovavo charizmatiškosios solistės: Julija, Anastasija ir Karina Černozub. Jos iškovojo garbingas pirmąsias vietas. Didžiuojamės talentingaisiais gimnazijos ugdytiniais, garsinančiais jos vardą ir už šalies ribų.
Dėkojame mokytojai Julijai Kurbanovai, Alai Zubkovai už bendradarbiavimą ir pagalbą rengiant mokinius pasirodymams. Ačiū Tėvams už paramą ir palaikymą. Tik Jūsų, mieli Tėvai, dėka sugebėjome dalyvauti šiame nuostabiame konkurse.

Kolektyvų ir solistų vadovės – Nadežda Lipinskaja ir Oksana Lavin Arbelo