„Išaušo ta diena ir buvo rytas,
Ir buvo tūkstančiai naktų.

Ir buvo duobėse sukaustęs šaltis,
Ir buvo krosnyse negęstanti ugnis…“

J. Esaulenko, „Holokausto aukoms“

Sausio 20 d. – vasario 2 d. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos I-IV kl. mokiniai, minėdami tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, prisijungė prie projekto „Apie tai, kas buvo prarasta". Jį organizavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas. Per istorijos, pilietiškumo pagrindų pamokas mokiniai kalbėjo apie tragišką žydų likimą ir Holokausto mastą Europoje, apie tai, kas vyko kaimyninėje Lenkijoje. Apie prarastus Lietuvos piliečius – žydus, tarp kurių buvo žymių mokslininkų, menininkų, politikų, visuomenės veikėjų bei paprastų miestų ir miestelių gyventojų, dirbusių kasdienį darbą, kėlusių Lietuvos ekonomiką bei turėjusių savo viltis ir svajones. Paminėti ir Pabradės žydai, kuriuos primena likę namai bei žudynių vietos miestelio pakrašty. Vyko filmų apie Aušvicą ir Vilniaus getą peržiūra ir aptarimas. O vėliau mokiniai kūrė plakatus, kurie atspindėjo minimą datą ir Holokausto istoriją Lietuvoje bei Europoje.

Informacjią parengė istorijos vyr. mokytoja A. Mažutova