Gyvenimas prasideda iš naujo

Paskutinės rugpjūčio dienos kartu su gandrais išskraidina ir visų mūsų vasarą. Dar vieną vasarą, kuomet sakėme „taip“ nuotykiams, džiaugsmui, laikui sau. Tiesdami ranką rudeniui – naujų pradžių sezonui – suvokiame, kad užgrius darbų ir pareigų lavina. Ir laiko, žinoma, bus visuomet mažiau nei reikalų. Kiekvienas pradėsime dėliotis savojo rudens scenarijus.
Po praėjusių nuotolinio mokymosi mokslo metų visų dėstytojų, mokytojų, studentų, mokinių (ir apskritai visų žmonių) šio rudens scenarijus optimistinis. Nes ne tik norime, bet ir būdami atsakingi galime susitikti darbo kolektyvuose, mokymosi įstaigose, pasikalbėti žvelgdami vieni kitiems į akis. Net ir gražiausias elektroninis laiškas neatstos gyvo žodžio melodijos.
Mums, Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos bendruomenei, šis rugsėjis ypatingas dar ir tuo, kad po ilgo, nelengvo ir iššūkių nestokojusio išsiskyrimo sugrįžtame į neatpažįstamai pasikeitusią gimnaziją. Renovuotas pagrindinis mokomųjų klasių korpusas. Atsinaujinusi gimnazija laukia juoko, klegesio, šurmulio. Laukia savųjų šeimininkų – mokinių. Už tai esame dėkingi Švenčionių rajono merui Rimantui Klipčiui. Taip pat UAB „Infes“. Tikime, kad šviesiose ir jaukiose klasėse mokiniai kartu su mokytojais patirs daug džiaugsmingų ieškojimo ir atradimo akimirkų.
Šiemet mokslo metų pradžios šventė Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje vyko kitaip: mokiniai rinkosi skirtingu laiku ir skirtingose erdvėse. Pirmiausia klasių vadovai susitiko klasėse su savo auklėtiniais, o 10.00 val. gimnazijos kieme pirmasis skambutis sukvietė pirmokėlius ir abiturientus. Šventiniame renginyje dalyvavo Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, mero patarėjas Erikas Demidovas, Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nariai Antonij Jundo, Violeta Grigorjeva, Viktoras Meškauskas ir Bronislovas Vilimas, Gimnazijos tarybos pirmininkas, UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ direktorius Andrejus Junda. Visus susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorė Edita Meškovienė linkėdama saugių, kūrybingų ir sėkmingų mokslo metų. Ji  džiaugėsi, kad Gimnazijos tarybos nutarimu piniginiu prizu apdovanojami mokiniai už puikų mokymąsi ir aktyvią veiklą 2020-2021 m. m. Direktorė bendruomenės vardu dėkojo už finansinę paramą Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nariui Antonij Jundo. Daug nuoširdžių ir padrąsinančių žodžių išgirdome iš mero Rimanto Klipčiaus, savivaldybės tarybos narių Antonij Jundo ir Bronislovo Vilimo lūpų. O kokia gi šventė be dovanų? Gimnazijos rėmėjai įteikė pirmokams kuprines, pilnas būtiniausių mokymo priemonių, o abiturientai – spalvingus lego rinkinius, kad per pertraukas mažieji mokinukai galėtų kūrybingai pailsėti.
O grįžtant prie šio rudens optimistinio scenarijaus, labai norisi tikėti, kad Žinių troškimo diena bus ne viena, bet kiekviena, o žmogus su savo džiaugsmais ir rūpesčiais neliks vienas. Juk, kaip rašė amerikiečių rašytojas F. Scott Fitzgerald, „Išgirdęs rudeninį lapų čežesį, gyvenimas prasideda iš naujo“.

Lietuvių kalbos mokytojos Violeta Volskienė ir Onutė Bieliauskienė