Jauki poezijos popietė „Žeimenoje“

Darganotą rugsėjo pabaigos popietę „Žeimenos“ gimnazijoje sušildė jaukios poetės Irenos Kerulienės eilės. Pristatydama aktų salėje susirinkusiems mokytojams ir mokiniams buvusią kolegę, gimnazijos direktorė E. Meškovienė pasidžiaugė, kad prieš kelerius metus paskatinta spausdinti savo kūrinėlius mokytoja šiandien rankose laiko jau trečią knygą.
Vaizdus trijų poezijos knygų pristatymas, iliustruotas fotografo Jono Vainausko nuotraukomis, sujaudino, sukėlė prisiminimų bangą, netgi išspaudė ašarą. Poetė I. Kerulienė papasakojo, kaip ryžosi sudėti pirmuosius eilėraščius į nedidelį leidinuką „Kur mūsų šaknys slypi“, kas įkvėpė antrosios knygelės („Prie slenksčio“) atsiradimą ir kodėl trečioji – jau romanas eilėmis – žaismingai pavadinta „Bobulės ant suoliuko“.
Gerbiamos poetės eilės, kaip ir pati autorė, paprastos ir lengvos, žodžiai ir mintys liejasi natūralios kalbos ritmu. Moters, motinos ir mokytojos kasdienybė eilėraščiuose apmąstoma iš patirties ir per gyvenimą įgytos išminties perspektyvos – ramiai, atlaidžiai, supratingai. Nesudėtingi viešnios skaitomų tekstų įvaizdžiai, suprantamas naratyvinis teksto pobūdis ir pabradiškiams puikiai pažįstamos iliustracijų vietos klausytojams sukėlė įvairių sentimentų ir reakcijų. Ponia Irena iš praeities atskraidino gardų buvusios Pabradės kepyklos duonos kvapą, kakavinių „pagalvėlių“ saldumą ir puošnių savaitgalio šokėjų, susirinkusių į vasaros estradą, prisiminimą.
Vyresniesiems susitikimas su poete buvo smagus pasivaikščiojimas vaikystės ir jaunystės takeliais, jauniems – jautri gimtojo krašto istorijos pamoka.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė R. Andrukonienė