2022 m. gruodžio 7 dieną Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos Ia ir Ib klasių mokiniai turėjo progą naujai pažinti Vilnių. Mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacinėje programoje – orientacinėje ekskursijoje „Pabėgimas iš Vilniaus geto“. Vilniaus getas – vieta, kur Antrojo pasaulinio karo metais naciai uždarė apie 40 tūkstančių žydų.
Prie Visų Šventųjų bažnyčios vartų mokinius „pasitiko“ virtualus gidas. Ekskursijos metu gimnazistai pagal pateiktus klausimus ir užuominas atrado mieste nematytus ženklus, simbolius, skulptūras ir kitas sostinės centre pasislėpusias detales. Atlikdami komandines užduotis mokiniai įsitraukė į gyvą miesto tyrinėjimą, pažino Vilniaus geto grindinį, kiemus, sienas, analizavo dabarties sąsajas su praeitimi, susipažino su miesto architektūra, istorinius įvykius menančiomis vietomis, tikrų žmonių likimo istorijomis. Mokiniams buvo suteikta puiki proga įvertinti paveldo išsaugojimo svarbą, kiekvienas turėjo galimybę prisiliesti prie Vilniaus istorijos, patirti pažinimo džiaugsmą bei lavinti orientacinius įgūdžius.