Kovo 9 d. I-III kl. mokiniai dalyvavo inicijuotoje „Swedbank“ Didžiausioje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“. „Mokonomiką“ aplankė LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, per pertraukas studijoje svečiavosi kineziterapeutė, sporto trenerė Santa Povilonytė-Žilinskienė, kosmoso startuolio „Blackswan Space“ įkūrėjas Marius Klimavičius. Renginio dalyviai taip pat keliavo į virtualią ekskursiją Finansų laboratorijoje, žaidė, naudodamiesi „Prototo“ programėle. Mokiniai su technologijų žurnalistu Luku Keraičiu ir žinomu atlikėju Free Finga galėjo pasiaiškinti, ką gali ir ko negali dirbtinis intelektas. Apie ateities pilietiškumo pamokas jiems pasakojo Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė, o apie klimato kaitos – ekonomistė Greta Liekytė. Daugiau nei 15 metų kompiuterinius žaidimus kuriantis Šarūnas Ledas atskleidė šios industrijos užkulisius, o startuolių verslai su „Rockit“ centro vadove Lina Žemaitytė-Kirkman pakvietė pasižvalgyti po ateities galimybes. Drauge su įkvepiančiais mokytojais spėliojome, prognozavome ir bandėme kartu suprasti, koks pasaulis mūsų laukia po dešimt, dvidešimt ar trisdešimt metų. Ar liks popierinės knygos? O gal jas rašys dirbtinis intelektas? Kokios profesijos bus paklausios ir kodėl pokyčiams turime pradėti ruoštis jau dabar? „Mokonomika“ prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

Kovo 8 d. gimnazijos Ia ir IIb klasių grupė mokinių, lydimi istorijos mokytojos A. Mažutovos ir geografijos mokytojos L. Voroniuk, dalyvavo Pabradės „Ryto“ gimnazijos organizuotame Mokinių ir mokytojų forume „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną švęskime kartu“. Mokiniai dalyvavo viktorinoje ir kitose veiklose. Dėkojame mokytojoms Zitai Čičiurkienei, Reginai Mateikienei, Danguolei Grincevičienei už pakvietimą ir įdomias veiklas.

Oficialus projekto Erasmus+ REST ketvirto mobilumo atidarymas Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje

Kovo 7 d. mūsų gimnaziją aplankė daug garbingų svečių: Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, Pabradės miesto seniūnė Ana Zingerienė, Pabradės komunalinio ūkio direktorius Andrejus Junda bei mūsų Erasmus+ projekto „Sukurkite savo revoliuciją naudodamiesi gamtos ištekliais, remdamiesi pavyzdžiu „Efektyvumo didinimas stebint saulės energiją“ partneriai iš Italijos, Lenkijos ir Vokietijos. Pirmiausiai svečius šiltai pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Irina Zubkova. Vėliau gimnazijos mokiniai svečiams surengė trumpą koncertą bei visiems projekto dalyviams padovanojo simboliškas Erasmus+ dovanėles – geltonas kepures su projekto logotipu. Po malonių emocijų ir sočių pietų prasidėjo darbas tarptautinėse grupėse, kurio uždavinys buvo sudaryti 2023 m. orų prognozę.