Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, kovo 10 dieną, gimnazijoje vyko šios visai Lietuvai reikšmingos dienos minėjimas.
Minint 30-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines organizuota akcija „Gyvoji balsų grandinė su Tautiška giesme“. Mokyklos bendruomenė iškilmingai sugiedojo Lietuvos valstybės himną. Mokinių parlamentas giedodamas himną gimnazijos fojė iškėlė trispalvę.
Pertraukų metu gimnazijos koridoriuose skambėjo lietuviška muzika.
5–12 klasių mokiniai pasiruošiamojo laikotarpio veiklose, dailės pamokose kūrė vėjo malūnėlius – Kovo 11-osios simbolį.
Vėjo, kaip ir mūsų laisvės, taip lengvai nenuslopinsi ir neužgniauši.
Šiandien mes irgi sakome – esame ir norime visada būti laisvi. Kad galėtume keliauti ten, kur šaukia svajonės. Ir kad vėjas nuolat suktų mūsų laisvės malūnėlio sparnus.
Gimnazijos fojė eksponuojama nuotraukų paroda „Pabradė ir apylinkės laiko sūkuryje. 30 nuotraukų Lietuvai“. Pristatytas laikotarpis nuo 1931 m. iki 2020 m. Jose atsispindi miesto ir apylinkių pokyčiai. Įdomu pamatyti, kaip keitėsi ir gražėjo mūsų Pabradė. Kai kurių pastatų ir objektų jau neišliko, bet atsirado naujų įmonių, šiuolaikiškos architektūros.
Ko gero, kiekvienam gimtasis kraštas yra labai svarbus. Tai pats gražiausias ir širdžiai mieliausias lopinėlis visame pasaulyje. Tai vieta, kurioje gimėme ir augame, patiriame nepakartojamų įspūdžių. Tik savo gimtajame krašte sutinkame nuostabiausių žmonių, matome jų atliktus darbus. Didžiuojamės ir mylime mūsų gimtąjį miestą, kuriame gerai jaučiamės, čia turime daug draugų, su kuriais smagu būti. Labai didžiuojamės savo krašto gamta ir kultūrų įvairove, kuri labai miela kiekvienam pabradiškiui. Šių jausmų kupinos pabradiškės poetės Irenos Kerulienės eilės, kurių ištraukos papildo parodą.
Gimtasis kraštas – namai, kurių negalima pamiršti, kurie palydi išeinant ir pasitinka grįžtant…

„Justinas Marcinkevičius buvo daugiau negu poetas. Virš jo kūrybos ir asmens buvo susidariusi ypatinga aura – slaptojo lietuviškumo prasmės ją kėlė ir laikė.“ (V. Daujotytė)

Šiais metais minime lietuvių tautos poeto Justino Marcinkevičiaus (1930-03-10 – 2011-02-16) 90-ąsias gimimo metines. Ta proga kovo 9 dieną Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos dvyliktokai su lietuvių kalbos mokytojomis Rima Kaušiniene ir Violeta Volskiene lankėsi Pabradės miesto bibliotekoje. Mokiniai skaitė poeto kūrybos posmus, dalijosi savo įžvalgomis. J. Marcinkevičiaus poezijoje telpa viskas: Lietuva, jos istorija ir dabartis, tautos ir jos likimo apmąstymai, gamta, kultūra, žmogus. Jis savo eilėmis žadino tautos atgimimą ir tapo kertiniu jos vertybių simboliu.